Walizki kabinowe

Wyświetlanie 1–18 z 81 wyników

 

Walizki kabinowe – jaką wybrać idealną?

Każda podróż to nowa przygoda, do jakiej powinniśmy być odpowiednio przygotowani. Kluczową kwestią jest spakowanie się tak, by niczego nam nie zabrakło podczas wojaży. Równie istotne jest to, aby bagaż był bezpieczny i nienarażony na uszkodzenie. Biorąc te czynniki pod uwagę, warto zdecydować się na zakup masywnej, trwałej i jednocześnie lekkiej, a więc wygodnej w podróży walizki kabinowej.

Nim jednak staniemy się jej posiadaczem, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Jaką walizkę wybrać do samolotu? Jakie parametry są najważniejsze?

To, co najważniejsze – pojemność, wytrzymałość, lekkość

Niezależnie od tego, jaki model walizki wybierzemy i w jak daleką drogę zamierzamy ruszyć, musi ona być przede wszystkim pojemna, wytrzymała i lekka. Najistotniejsze to dopasować ją do własnych potrzeb, określając precyzyjnie jej pojemność. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy się zmieścimy lepiej zdecydować się na trochę większy model. Nadmiar miejsca w walizce nie zaszkodzi. Zdecydowanie gorzej, jak kupimy za małą walizkę. W takiej sytuacji nie pozostanie nam zbyt duże pole manewru.

Równie istotna jest jej wytrzymałość, aby poradziła sobie z trudami podróży. Musi być wykonana z solidnych materiałów, odpornych na różne negatywne czynniki, ewentualne uszkodzenia mechaniczne itp. A przy tym wszystkim oczywiście musi być jak najbardziej komfortowa w użytkowaniu. Waga walizki kabinowej nie może być zbyt duża, żeby korzystanie z niej w czasie podróży nie nastręczało trudności i niepotrzebnych frustracji.

Przed wylotem warto również sprawdzić jaki jest dozwolony wymiar walizki do samolotu Ryanair oraz innych linii lotniczych.

Materiał wykonania – co jest do wyboru?

Można pomyśleć, że lekkość i wytrzymałość nie idzie w parze, że to tylko hasło reklamowe mające zachęcić do kupna. Tak nie jest, co potwierdzają nowoczesne materiały wykorzystywane do produkcji walizek.

  • Poliwęglan to bardzo elastyczny materiał, na tyle, że nawet po ucisku powraca do swojej pierwotnej formy. Ma wręcz idealne właściwości, jest maksymalnie lekki i odporny. To dlatego, wykonuje się z niego także walizki dla dzieci.
  • Polipropylen cechuje się ogromną wytrzymałością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia i wgniecenia. Nieprzypadkowo to właśnie te modele najczęściej wybierają podróżujący samolotem.
  • Ostatni z wymienionych ABS (kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy) nie jest tak elastyczny, jak dwa poprzednie materiały, ale za to jest bardzo twardy oraz wytrzymały. Wykonane z niego walizki kosztują mniej niż modele z poliwęglanu i polipropylenu, ale jednocześnie są mniej odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Jak zaprojektowano jej wnętrze?

Walizka podróżna musi być nie tylko lekka, wytrzymała i pojemna, bo równie ważne jest to, jak zaprojektowano jej wnętrze. W przeszłości w większości wypadków wyglądało podobnie – ot duża komora, w której można piętrowo ułożyć ubrania. Współcześnie prezentuje się to zupełnie inaczej – we wnętrzu walizki jest wiele przydatnych, większych i mniejszych, kieszeni. Są tu też inne praktyczne elementy jak pasy czy siatki zabezpieczające bagaż.

Kółka – dlaczego tak są ważne?

Niezwykle ważnym elementem każdej walizki, choć dość często niedocenianym, są kółka, które mają ogromny wpływ na komfort przemieszczania się bagażem po lotnisku i poza nim. Walizka może mieć jedną parę kółek lub dwie, jednak nie tylko ich ilość jest istotna, ale też materiał, z jakiego zostały wykonane. Najczęściej to plastik lub kauczuk, przy czym to drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze. Świetnie sprawdzają się kółka, które obracają się o 360 stopni. Walizka na kółkach musi mieć też uchwyty, najlepiej dwa – jeden, aby podnosić ją z ziemi, drugi – wysuwany w postaci teleskopowej rączki, która służy do prowadzenia walizki za sobą.

Sprawdź nasze artykuły!

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.