Zabawki muzyczne

Wyświetlanie 1–18 z 40 wyników

 

Zabawki muzyczne dla dzieci w AliCentrum.pl

Już dziś pomóż rozwinąć pierwszy krok w rozwoju talentu Twojego dziecka na całe życie! Czy wiedziałeś, że słuchanie muzyki pomaga w rozwoju wielu obszarów mózgu Twojego dziecka? One są po prostu przygotowane do słuchania i nauki muzyki! Badania pokazują, że dzieci, które mają stały kontakt z muzyką, poruszają się do rytmu, częściej się uśmiechają i dużo łatwiej je uspokoić.

Wspólne słuchanie muzyki i poruszanie się do tańca może być świetnym sposobem na nawiązanie więzi z dzieckiem – nie ma więc na co czekać! Kup w naszym sklepie najlepsze zabawki dla dzieci, które bez wątpienia zachwycą Twoje dziecko. Spraw, aby muzyka stała się częścią jego codziennego życia.

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Dzieci już od małego uwielbiają dźwięki i muzykę. Niemowlęta już we wczesnym wieku mogą samodzielnie chwytać za różne instrumenty grzechotkowe i się nimi bawić. Im dziecko będzie starsze tym będzie rosło zapotrzebowanie na coraz różniejsze dźwięki.

Nie służą tylko do zabawy ale również rozwijają zdolności motoryczne maluchów. Można wymieniać wiele zalet, często popartych różnymi badaniami, lecz jedno jest pewne – w żadnym dziecięcym pokoju nie powinno zabraknąć instrumentu muzycznego – nieważne czy będzie to grzechotka, flet, czy perkusja lub gitara.

Zestawy muzyczne dla dzieci – jaki wybrać właściwy?

Dla dzieci nauka gry na instrumencie to zarówno dobra zabawa jak i świetna pożyteczna nauka. Wybierając odpowiedni instrument dla Twojego dziecka musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Ile lat ma Twoje dziecko?

Większość instrumentów muzycznych dla dzieci jest od 3 roku życia. Na początku drogi dziecka dobrym wyborem będą zestawy muzyczne dla dzieci, które zawierają instrumenty które dziecko może samodzielnie chwytać, takie jak janczary, grzechotki, tamburyn, klekotka i inne. Taki zestaw rozbudzi w Twoim dziecku chęć poznawania nowych dźwięków i być może zachęci do nauki gry na innych instrumentach.

Dla starszych, małych artystów możemy kupić gitarę dla dzieci – która może okazać się pierwszym krokiem do cudownej pasji. Taka gitara ma wszystko to co prawdziwa – metalowe progi, 6 kluczy dzięki którym nastroisz gitarę.

Jakimi instrumentami interesuje się Twoje dziecko?

Warto podpatrzyć jakie instrumenty sprawiają zainteresowanie Twojego dziecka. Jedno dziecko będzie wolało instrumenty strunowe, inne dziecko bardziej zainteresuje się instrumentami perkusyjnymi takimi jak bębny lub grzechotki. Zestaw muzyczny zawierający 10 a nawet czasami 16 różnych instrumentów pozwoli Ci sprawdzić które z nich zainteresują Twoje dziecko.

Gra na instrumencie – zabawa i rozwój

Jak już wiemy, instrumenty muzyczne odgrywają ważną rolę w rozwoju dzieci. Już pierwsze tony i melodie są zabawą i nowym doświadczeniem. Instrumenty muzyczne stanowią świetną alternatywę dla zwykłych zabawek dla najmłodszych. Dzięki nim, możemy już od najmłodszych lat zaszczepić w nim gen artysty, jak również wspomagać jego rozwój. W naszym sklepie z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla Twojego malucha.

Sprawdź nasze artykuły!

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.