Drapaki dla kota

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

 

Drapaki dla kota

Drapak dla kota to nie tylko zabawka dla Twojego pupila – spełnia on bardzo praktyczną oraz niezbędna rolę w rozwoju Twojego zwierzaka. Dzięki drapaniu, kot może zetrzeć i naostrzyć pazury, a także gubi postarzałą warstwę ochronną. Dlatego jeśli chcemy uchronić nasze meble przed odrapaniem przez kota – drapaki dla kotów będą do tego idealnym rozwiązaniem.

Szeroki wybór i różne rodzaje drapaków w sklepie AliCentrum.pl z pewnością pozwoli Ci znaleźć idealny drapak dla kota!

Kilka powodów dla których kot drapie

Nie ma jednego konkretnego powodu dla którego koty drapią – jest ich co najmniej kilka. Jest to podstawowa potrzeba każdego kota, której nie powinniśmy w żadnym wypadku go oduczać. Co więcej – zabieg całkowitego usunięcia pazurów kota jest w Polsce zakazany.

Pierwszym powodem dlaczego kot drapie jest dbanie o swoje pazury – podczas drapania kot pozbywa się martwej, zrogowaciałej warstwy, ponieważ pazury kotów stale rosną.

Drugim powodem jest znaczenie swojego terytorium. Gdy dopiero co kot wprowadza się do naszego domu lub mieszkania, musi pomału zdobyć obcy teren i oznaczyć go jako własny. Robi to drapiąc różne powierzchnie lub się o nie ocierając.

Kolejnym z powodów to rozciąganie się i ćwiczenia fizyczne.

Koty drapią również żeby odreagować stres, ale również wtedy gdy czują strach lub ekscytację.

Jaki drapak dla kota wybrać?

Każdy kto ma kota, wie że musi mieć on swój własny kąt – oczywiście do drapania, ale również do leżenia oraz zabawy. Wysoki drapak to idealny wybór żeby spełnić wszystkie wymogi. Większość drapaków jest również wyposażone w specjalne legowisko dla kota – miejsce do odpoczynku w którym Twój pupil utnie sobie drzemkę.

Mały drapak dla kota może nie zachęcić go do korzystania z niego – dlatego od razu najlepiej zdecydować się na duży drapak dla kota xxl. Koty często lubią przebywać na dużych wysokościach, zwłaszcza wtedy gdy czują się zagrożone – dlatego wysoki drapak dla kota będzie dobrym wyborem jeśli chcemy dać pupilowi poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wysoki drapak powinien mieć również co najmniej kilka półek po których będzie mógł przeskakiwać.

Kocie drapaki – gdzie je postawić?

Miejsce w którym znajdzie się koci drapak ma kolosalne znaczenie i może decydować o tym czy Twój pupil będzie z niego korzystał. Optymalnym miejsce będzie miejsce przy oknie – zapewni to Twojemu pupilowi stały punkt obserwacyjny wewnątrz domu jak i na zewnątrz. Kolejnym dobrym miejscem na drapak dla dużego kota będzie miejsce gdzie przeplata się wiele zapachów – dlatego różnego rodzaje korytarze lub wejścia do pokoi będą równie dobrym miejscem na umiejscowienie drapaku dla kota.

W naszym sklepie znajdziesz tanie drapaki dla kota, które będą ulubionym miejscem na odpoczynek dla Twojego kota. Wybierz idealny drapak dla pupila i uchroń przed zniszczeniem swoje meble 🙂

Sprawdź nasze artykuły!

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.