Wieszaki

Wyświetlanie 1–18 z 83 wyników

 

Wieszaki do przedpokoju

Przedpokój jest miejscem, który zarówno Ty jak i Twoi goście widzą jako pierwsze pomieszczenie w Twoim mieszkaniu. Dlatego należy zadbać o to, żeby zrobił jak najlepsze wrażenie. Przede wszystkim powinien spełniać swoją rolę – być funkcjonalny. To w nim Twoi goście, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, będą zostawiali swoje kurtki, płaszcze. Dlatego aranżując przedpokój, warto zwrócić uwagę na wieszak na ubrania.

Sprawdź ofertę wieszaków w sklepie AliCentrum.pl i wybierz coś dla siebie!

Wieszak na ubrania – stojący czy wiszący?

Decydując się na wieszak do przedpokoju, możemy wybrać wieszak stojący na ubrania lub wieszak do przedpokoju na ścianę. Oba rozwiązania są dobre, i mają swoje plusy i minusy.

Wieszaki stojące przeważnie posiadają większą ilość haczyków, dzięki czemu będziemy mogli powiesić na nich większą ilość kurtek i płaszczy. Czasami wieszaki stojące posiadają również dodatkowe półki, na których możemy ułożyć buty. Tego typu wieszaki idealnie sprawdzą się z powodzeniem w poczekalniach w lokalach usługowych takich jak fryzjer, kosmetyczka, a także w mieszkaniach w których mamy duży przedpokój, ponieważ będą zajmować trochę miejsca.

Wieszaki wiszące są natomiast bardzo praktyczne, zajmują bardzo mało miejsca, ponieważ wieszamy je na ścianie.  Najczęściej posiadają również dodatkową półkę, gdzie możemy położyć klucze, lub elementy naszej garderoby – czapkę, szalik, rękawiczki. Jeśli chcemy, możemy zdecydować się na wieszak ścienny z lustrem. Przeważnie nie są to wielkie lustra, lecz w zupełności wystarczające żeby przejrzeć się w nim przed naszym wyjściem. Ponadto będzie pełnił on dekoracyjną rolę w naszym przedpokoju, oraz co ważne – wizualnie powiększy nasz przedpokój, dlatego tym bardziej jeśli nie posiadamy dużego przedpokoju powinniśmy wybrać wieszak wiszący z lustrem na ścianę.

Wieszak do przedpokoju – ile haczyków?

Jaki duży wieszak kupić do przedpokoju? To zależy. Jeśli mieszkasz samemu, w zupełności wystarczy wieszak z 3 lub 4 haczykami. Pomieścisz na nim kurtki, klucze i dodatki.

Jeśli jednak mieszkasz większą rodziną, lub często zapraszasz większą ilość gości, warto rozważyć wieszaki z minimum 6 haczykami, lub postawić na wieszak stojący na ubrania – możemy go również wystawiać tylko na czas kiedy przyjdą do nas goście, a na resztę czasu schować.

Wieszak do przedpokoju – utrzymaj porządek

Miejsce na powieszenie kurtek to oczywiście podstawowa rzecz w przedpokoju. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś więcej – miejsca na przechowanie butów oraz siedziska żeby usiąść przy ich zakładaniu – możesz do kompletu kupić szafki na obuwie. Szafka na buty z siedziskiem sprawi że buty będą poukładane w jednym miejscu, jak również nasi goście będą mogli wygodnie je ubrać i zawiązać.

Jeśli oprócz samego wieszaka potrzebujemy dodatkowo półek, szuflad lub szafy z wielkim lustrem do ziemi, pomocna będzie garderoba do przedpokoju.

Jak wybrać wieszak do przedpokoju?

Wiedząc już jakie są rodzaje wieszaków, musisz wybrać pomiędzy wieszakiem stojącym na ubrania a wieszakiem do przedpokoju na ścianę. Dużo zależy od tego w ile osób mieszkamy oraz jak często i jak dużo gości zapraszamy do swojego mieszkania. Wieszaki to nie tylko praktyczne zastosowanie ale również aranżacja wnętrza – w naszej ofercie znajdziesz nowoczesne wieszaki, jak również te tradycyjne. Wybierając wieszak na ubrania najlepiej dobrać wieszak kolorystycznie do reszty mebli w przedpokoju lub w salonie.

Wieszaki przedpokojowe to z pewnością bardzo praktyczne rozwiązanie na przetrzymywanie ubrań wierzchnich jak i również element dekoracyjny naszego przedpokoju.