Krzesełka do karmienia

Wyświetlanie 1–18 z 47 wyników

 

Krzesełka do karmienia – szeroki wybór

Krzesełko do karmienia to bardzo przydatne akcesorium, o którym warto pomyśleć już w przypadku kilkumiesięcznego dziecka. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, co pozwala na znalezienie idealnego modelu dla maluszka. Warto mieć na uwadze przy zakupie między innymi materiał wykonania, jakość wykończenia, wielkość blatu, podnóżek, stelaż, atesty, kółka.

Czy warto kupić fotelik do karmienia?

Dziecko z czasem staje się coraz bardziej samodzielne, trzeba również rozszerzyć jego dietę. Warto ułatwić mu to zadanie i kupić krzesełko do karmienia. Dla rodzica również jest to duże udogodnienie. Sprawowanie opieki nad maluszkiem staje się od razu wygodniejsze.

Ogromną zaletą krzesełka jest jego mobilność, nie ma problemu z jego przenoszeniem. Można je postawić przy wspólnym stole i razem z całą rodziną jeść posiłki. Dziecko będzie mogło dzięki temu wszystkich dobrze widzieć. Fotelik do karmienia sprawia, że mama ma uwolnione ręce i może ze spokojem zająć się własnym posiłkiem. Trzymanie dziecka na rękach lub kolanach jest bardzo uciążliwe.

Krzesełko do karmienia dla dziewczynki lub chłopca będzie odpowiednie już w przypadku półrocznego dziecka. Wystarczy że nauczy się ono z samodzielnie siadać. Krzesełka są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, przez co rodzic nie musi martwić się o wypadnięcie dziecka. Na krzesełku może ono jeść, rysować, bawić się.

Jakie będzie odpowiednie krzesełko do karmienia?

Najważniejsze w przypadku krzesełka do karmienia jest to, aby zapewniało dziecku komfort i bezpieczeństwo. Zaleca się wybierać modele z obszernym siedziskiem, bo maluszek szybko rośnie. Dobrym rozwiązaniem są modele z regulowaną pozycją oparcia, co pozwala na dopasowanie do aktualnych potrzeb użytkownika.

Opuszczone siodełko to kolejna zaleta. Ułatwia dostosowanie krzesełka do wysokości blatu stołu. Na Komfort siedzenia wpływa w tapicerowane siedzisko, może być wypełnione gąbką.

Świetną opcją jest krzesełko do karmienia 2w1, bo sprawdzi się ono także w przypadku starszych dzieci. Posłuży do trzeciego roku życia. Jest to mebel wielofunkcyjny. W sprzedaży dostępne są krzesełka, które mogą przykładowo pełnić funkcję bujaczka.

Na co zwracać uwagę przy wyborze krzesełka do karmienia?

Przy wyborze przesyłka znaczenie ma materiał, z którego zostało ono wykonane. Można postawić na klasykę, czyli krzesełko do karmienia drewniane. Na jego korzyść przemawia ekologia, jest przyjemne w dotyku, mniej podatne na przyciąganie kurzu. Trzeba jednak liczyć się z większą wagą i prostotą. Krzesełko do karmienia składane z drewna ma stabilną konstrukcję, cechuje się dużą wytrzymałością.

Dostępne są także modele z tworzywa sztucznego i nawet z elementami metalowymi. Sprawdzić powinno się dopuszczalne obciążenie fotelika. Istotne jest także łatwe do utrzymania w czystości pokrycie, które można zdjąć i wyprać. Blat krzesełka ma być szeroki i dosyć głęboki, aby zmniejszyć ryzyko spadania z niego naczyń. Stelaż krzesełka musi być wytrzymały, stabilność to podstawa. Modele wyposażone w kółka ułatwiają przenoszenie. Powinny mieć one funkcję blokowania. Przyda się również regulowany podnóżek.