Fotele ergonomiczne

Wyświetlanie 1–18 z 37 wyników

 

Eleganckie fotele ergonomiczne

Fotele ergonomiczne to fotele które są specjalnie zaprojektowane dla osób, które spędzają przed komputerem czy laptopem w pozycji siedzącej długie godziny. Pozycja siedząca nie jest pozycją naturalną dla człowieka, dlatego warto jest zadbać o to żeby jak najmniej nadwyrężać nasz kręgosłup, ponieważ może to odbić się na nas w przyszłości.

Eleganckie fotele ergonomiczne dzięki wielu punktom regulacyjnym zapewniają podparcie dla naszych pleców, łokci oraz głowy, dbając przy tym o nasz komfort i aspekty zdrowotne naszego kręgosłupa jednocześnie będąc jednymi z najbardziej komfortowych krzeseł.

Fotel ergonomiczny – co to znaczy?

Niewątpliwie fotele ergonomiczne są prozdrowotne. Coraz częściej wybieramy fotele ergonomiczne zarówno do biura, gabinetu, ale również w salach konferencyjnych czy domowych pracowniach. Jednak co znaczy słowo ergonomiczny? Można w skrócie powiedzieć, że fotele biurowe ergonomiczne to takie, które są przystosowane do anatomicznych i psychofizycznych możliwości człowieka.

Taki fotel ergonomiczny niweluje ból pleców i pomimo wielogodzinnej pracy nie będziemy odczuwać dyskomfortu.

Co powinien posiadać fotel ergonomiczny?

Są pewne cechy, które musi posiadać fotel biurowy ergonomiczny, ponieważ ergonomiczny nie jest tylko z nazwy. Nie ma na rynku uniwersalnego fotela dla każdego, ponieważ każdy z nas jest inny. Wyższy, niższy, grubszy, chudszy, posiada inną budowę. To sprawia, że każdy pod siebie musi dostosować fotel indywidualnie. Dlatego dobry fotel ergonomiczny powinien posiadać:

  • Regulację zagłówka – zapewni odpowiednie wsparcie dla naszego kręgosłupa w odcinku szyjnym
  • Wspornik odcinka lędźwiowego – pomoże dopasować nam fotel do naturalnej krzywizny kręgosłupa. Zapewni to nam komfort i zniweluje ból kręgosłupa
  • Regulację podłokietników – każdy z nas jest innego wzrostu dlatego regulacja wysokości podłokietników pozwoli na wygodne ułożenie ramion
  • Regulacja wysokości siedziska – zapewni wygodne korzystanie z fotela i dopasowanie do wzrostu użytkownika
  • Regulacja oparcia – mechanizm TILT pozwoli na regulowanie kąta odchylenia oparcia do własnych preferencji

Dodatkową zaletą foteli ergonomicznych jest siedzisko w kształcie litery W. Jego funkcją jest wsparcie miednicy i mięśni pośladków, dzięki czemu nawet wielogodzinne siedzenie na fotelu nie sprawi nam dyskomfortu. Również w przeciwieństwie do foteli obrotowych wykonanych ze skóry – zapewniają wygodne użytkowanie nawet latem, ponieważ wykonane są z oddychających materiałów.

Fotele ergonomiczne dostępne na AliCentrum.pl

Fotele dostępne w ofercie naszego sklepu z pewnością przypadną Ci do gustu. Elegancki design sprawi że idealnie wpasuje się wystroju Twojej firmy, lub domowego gabinetu. Faktem jest, że fotele ergonomiczne są droższe od obrotowych, jednak zapewnią Ci długie godziny wygodnej pracy, dbając o Twój kręgosłup jednocześnie zapewniając jak najwyższy komfort.

Sprawdź nasze artykuły!

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.