Rowerki dla dzieci

Wyświetlanie 1–18 z 47 wyników

 

Rowerki dla dzieci

Rowery dla dzieci to dwa kółka dla najmłodszych, które znajdziesz w naszej ofercie.

Mamy bardzo duży wybór różnej wielkości pojazdów dla najmłodszych rowerzystów. Mogą na nich jeździć początkujący rowerzyści. Mamy rowerki biegowe, trójkołowe, które pozwolą dziecku szybko opanować tę umiejętność.

Gdy poszukujesz roweru dla dziecka, to powinieneś wziąć pod uwagę jego wagę i wzrost. Rowery dla dzieci powinny być dopasowane do ich indywidualnych umiejętności.

Dodatkowo tego rodzaju jednoślad powinien mieć odpowiednią wielkość ramy i średnicę kół. Obie te wartości producenci zazwyczaj podają w calach.

Rowerki na kołach o średnicy od 10 do 20 cali są przeznaczone dla najmłodszych. Tego rodzaju rowery dla dzieci pozwalają na szybkie i bezpieczne nauczenie się jazdy.

Rowerki dla dzieci – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Nie czarujmy się. Zakup pierwszego rowerka dla dziecka to wielkie wydarzenie. Zarówno dla niego, jak i dla jego rodzica.

Na pewno w tamtej chwili sam przypominasz sobie, jak uczyłeś się jazdy na rowerze. Cieszysz się, że Twoje dziecko jest już na tyle duże, aby również wsiąść na jednoślad. Będziesz z ogromną uwagę śledził jego postępy.

Jakie rowerki dla dzieci są w naszym asortymencie? Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy ich wybieraniu?

Najważniejsze jest to, aby rowerek spełniał oczekiwania i potrzeby, zarówno Twoje, jak i dziecka.

Przy wybieraniu rowerka, tak samo, jak przy zakupie samochodu dla siebie, powinieneś zwrócić uwagę na to samo. Liczy się wytrzymałość, niezawodność i bezpieczeństwo.

Warto też zadbać o to, aby wybrany przez Ciebie rowerek dla dziecka był zwyczajnie ładny i kolorowy. Inaczej dziecko może się nim nie zachwycić od pierwszego wejrzenia. Byłoby szkoda.

W ofercie sklepu internetowego Alicentrum znajdziesz bardzo interesujące modele, odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dla chłopców. Wymienione powyżej cechy to jednak jeszcze nie wszystko, co jest ważne.

Rowerek dziecięcy – od kiedy?

Każdy rodzic doskonale wie o tym, że wybranie pierwszego rowerka dla dziecka jest prawdziwym wyzwaniem. Wynika to stąd, że rowerek dziecięcy musi spełnić jednocześnie kilka bardzo ważnych kryteriów.

Musi być bezpieczny i mieć w sobie coś interesującego. W przeciwnym razie maluch z miejsca się do niego zrazi i całe marzenia o wspólnych wyprawach rowerowych trzeba będzie odłożyć na potem.

Na forach dotyczących rodzicielstwa przez cały czas trwają gorące spory dotyczące tego, kiedy można bezpiecznie wsadzić malucha na rowerek dziecięcy.

Jedni rodzice chcieliby to zrobić jak najwcześniej. Natomiast inni nie chcą malucha do niczego zmuszać.

Jaka jest prawidłowa strategia działania?

Prawda jest taka, że gdy dziecko już chodzi i dobrze utrzymuje równowagę, to nie ma żadnych przeciwskazań, aby zacząć je uczyć i kupić mu pierwszy w życiu rowerek dziecięcy.

W naszej ofercie znajdziesz nawet rowerki dla dzieci od 2 lat. Najczęściej jednak rodzice kupują pociechom rowerki dziecięce w momencie, gdy ukończą one 3 lub 4 lata.

Rowerek 3 kołowy – dla kogo?

Rowerek 3 kołowy jest wprost stworzony do tego, aby maluch mógł poznać otaczający go świat i był przy tym bezpieczny.

Tego rodzaju rowerek jest stabilny i dziecko na pewno się razem z nim nie przewróci. W ten sposób Twoja pociecha może powoli oswajać się z jazdą na rowerze.

Jednocześnie czuje, że poruszanie się na dwóch kółkach może być prawdziwą frajdą. Wraz z upływem czasu coraz bardziej mu się to podoba.

Chociaż rowerek 3 kołowy jest bezpieczny, to nadal sugerowana jest asysta rodzica. Wtedy masz pewność, że maluchowi na sto procent nic złego się nie przydarzy.

Rowerek 3 kołowy, jak zapewniają producenci, jest odpowiedni wyborem dla dzieci już od pierwszego roku życia.

Jednak decyzję o tym, czy Twoje dziecko jest na niego gotowe musisz podjąć samodzielnie. Każdy maluch rozwija się w swoim własnym tempie. I dobrze!

Rowerki biegowe – co to takiego?

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie rowerka biegowego?

Przy zakupie rowerka biegowego tak samo, jak innych rzeczy, bardzo ważne jest zastanowienie się nad tym, czego naprawdę potrzebujesz. Tylko wtedy będzie on odpowiednio służył dziecku.

Rowerek biegowy powinien być przede wszystkim bezpieczny oraz trwały. W naszym asortymencie szybko znajdziesz tego rodzaju rowerki, odpowiednie zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

W rowerkach biegowych mogą być bardzo różne opony. Dostępne są między innymi: modele bezdętkowe, gumowe, piankowe, ale także pompowane.

W tego typu rowerkach często jest możliwość regulacji wysokości siodełka. Dzięki temu, rowerek biegowy będzie służył Twojemu dziecku o wiele dłużej.

Rowerki trójkołowe – ważne jest bezpieczeństwo

Rowerki trójkołowe są pewnego rodzaju połączeniem pomiędzy dziecięcą spacerówką a ,,dorosłym” rowerem. Tego typu rowerki są bezpieczne, ponieważ są wyposażone, jak sama nazwa wskazuje aż w trzy kółka.

Jeżeli zainteresował Cię, któryś z omówionych powyżej rowerków dziecięcych, to nie zwlekaj dłużej! Zamów go teraz, póki jeszcze jest dostępny w Alicentrum!