Szafki na obuwie

Wyświetlanie 1–18 z 48 wyników

 

Szafki na buty – jak znaleźć idealny model?

Przedpokój to wizytówka każdego domu. To miejsce, które może zobaczyć każda osoba pukająca do naszych drzwi – nie tylko dobrzy znajomi, czy rodzina, ale i nieznajomi. Tym bardziej warto zadbać o jak najlepszą prezentację tego miejsca. Do ważnych detali wyposażenia należy szafka na buty, dlatego warto poświęcić trochę czasu na jej wybór. Chodzi przecież nie tylko o design, ale i walory użytkowe – pojemność, funkcjonalność, solidność. Jak znaleźć tą idealną?

Szafka na buty – materiał, wykończenie i pojemność

Nieważne, czy jest się prawdziwym miłośnikiem butów i wszystko, co jest potrzebne, to niewielki mebel, czy po prostu szuka się sposobów na zmaksymalizowanie swojej przestrzeni. Taka innowacja, jak szafka na buty z siedziskiem, to jeden niewielki element, który może spowodować ogromne zmiany – między innymi sprawić, że dom będzie mniej zagracony i piękniejszy!

Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie czynników istotnych w trakcie wyboru idealnej szafki na buty. Zastanawiając się nad tym, jaki rodzaj szafki do przechowywania butów będzie najlepszym wyborem – warto podzielić rozważania na trzy ogólne kategorie: materiał, wykończenie i pojemność.

Szafki na buty – jakie materiały są najczęściej używane do ich wykonania?

Jednym z pierwszych wyborów, jakiego musimy dokonać, patrząc na szafki do przechowywania obuwia – jest materiał. Oto główne dostępne opcje:

  • drewno,
  • tworzywa sztuczne,
  • tkanina,
  • metal,

Drewno

Drewno to jeden z najczęstszych wyborów i jest stosunkowo jasne, dlaczego – jeśli szukamy szafki do przechowywania butów, która jest współmiernie estetyczna, może to być najlepsza opcja. Możemy wybierać spośród kilku różnych odcieni drewna, a do najpopularniejszych należą wąskie szafki na buty wenge, oraz dąb sonoma.

Tworzywo sztuczne

Chociaż plastik może nie być najbardziej estetycznym wyborem, na pewno jest praktyczny. To materiał trwały i wodoodporny – to oznacza, że ​​będzie długotrwały. Plastikowa szafka do przechowywania butów to dobry wybór, jeśli szukamy szafki na buty do przechowywania na zewnątrz lub w często wilgotnym przedpokoju.

Tkanina

Na ten materiał trzeba patrzeć, gdy chodzi o szafki na buty z siedziskiem. Są dobrym wyborem, gdy szukamy czegoś bardziej funkcjonalnego. To klasyczne rozwiązanie dwa w jednym, na które decyduje się coraz więcej osób szukających nowoczesnych opcji. Siedzisko powinno być nie tylko wygodne, ale też łatwe do czyszczenia.

Metal

Metalowe szafki do przechowywania butów pomagają uzyskać bardziej industrialny wygląd w domu. Jednak nie nadają się do miejsc wilgotnych, ani do tych wystawionych na ciągłą ekspozycję światła słonecznego. Jeśli więc chcemy stworzyć styl przemysłowy styl w swoim domu, bez ryzyka rdzewiejących mebli, czy tych, od których można poparzyć skórę – lepiej spojrzeć na rozwiązania, takie jak szafka na buty z wieszakami. W naturalnym kolorze drewna, też będzie się świetnie prezentować.

Jakie wykończenie szafki na buty do wyboru?

Wykończenie, które wybieramy dla szafki do przechowywania butów, jest całkowicie estetycznym wyborem, więc warto zacząć od rozejrzenia się wśród stylów, dodatków i mebli już obecnych w domu. Finalnie powinniśmy spojrzeć na pomieszczenie, w którym umieszczona będzie szafka. Jakie widzisz kolory i odcienie? Jaki styl tam dominuje? Spisując wszystkie uwagi, łatwiej nam będzie ocenić, w stronę którego stylu się udać.

Jeśli chcemy uzyskać minimalistyczny lub klasyczny wygląd, powinniśmy postawić na odcień lub wykończenie szafki do przechowywania butów, która jest już obecna w danym pokoju lub jest bardzo podobna. Jeśli pokój jest pełen ciepłych, czerwonych tonów – szafka na buty do przedpokoju w kolorze mahoniowym lub czerwonawym sprawdzi się najładniej. Jeśli w pokoju dominują jaśniejsze odcienie, takie jak kremy i beże – sosna lub bardzo jasny neutralny kolor szafki będzie w sam raz.

Jeśli jednak wolimy odważne kolory i chcemy zastosować inne podejście – kolor lub wykończenie, które jest przeciwieństwem tego, co jest już w pokoju, to dobry koncept. Na przykład szafka na buty biała w ciemnym przedpokoju, czy garderobie, może stworzyć bardzo fajny, nowoczesny efekt, który będzie wyglądał wytwornie!

Pojemność – najważniejsza decyzja przy wyborze szafki na buty

Nawet najpiękniejsza nowoczesna szafka na buty na nic się nie przyda, jeśli nie będzie charakteryzować się wystarczająco dużą ilością miejsca na obuwie. Aby uniknąć rozczarowania, musimy w pierwszej kolejności obliczyć, ile par butów chcemy w danej szafce umieścić. Po znalezieniu tej liczby, dobrym pomysłem jest zaokrąglenie jej w górę i zakupienie takiej szafki do przechowywania butów, która ma pojemność na nieco większą liczbę butów, niż to, którą aktualnie posiadamy w swojej kolekcji.

Sprawdź nasze artykuły!

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.