Loading...

Szczoteczka soniczna – Recenzja Xiaomi Soocas / Soocare X3

By | 2018-05-25T21:07:18+00:00 Maj 24th, 2018|Recenzje|0 komentarzy

Szczoteczki soniczne to obecnie najskuteczniejszy i najlepszy sposób na codzienną ochronę zębów i dziąseł, przed próchnicą, ubytkami i przebarwieniami. Szczoteczki soniczne są kilkukrotnie lepsze niż szczoteczki elektryczne, które z kolei są dużo lepsze niż szczoteczki zwykłe. Ten typ szczoteczek zalecają również dentyści, jak widać nie bez powodu. Niestety, lecz szczoteczki soniczne posiadają jedną, jednak bardzo istotną wadę – dobrej jakości np. szczoteczka soniczka Philips to wydatek rzędu 500-600 zł

Czy można kupić taką szczoteczkę taniej? Oczywiście 🙂
Z Chin? Niekoniecznie, można ją kupić z wysyłką z Polski (np. ze sklepu gearbest, skąd zamówiliśmy szczoteczkę)

Szczoteczka Xiaomi Soocas / Soocare X3 kosztowała ok. 140 zł w sklepie GearBest – z wysyłką z Polski (ze Słubic) więc w ciągu 2 dni miałem ją już w domu.

Link do szczoteczki
Link do końcówek czarnych
Link do końcówek białych

Szczoteczki soniczne – czym się wyróżniają?

Szczoteczki soniczne na ogół różnią się od szczoteczek elektrycznych tym samym co szczoteczki elektryczne od zwykłych szczoteczek – mianowicie szybkością. Podczas standardowego mycia zębów możemy sobie wyobrazić jaką liczbę ruchów jesteśmy w stanie wygenerować przez 2 minuty mycia, natomiast szczoteczki elektryczne wykonują nawet 7-8 tysięcy obrotów na minutę. Zaskakujący wynik? A co jeśli Wam napiszę, że szczoteczka soniczna Xiaomi SOOCAS / SOOCARE X3 wykonuje aż do 37 200 ruchów na minutę?

Zobacz również:
GearBest – Jak zamawiać i płacić?
Robot sprzątający z Chin – Recenzja ILIFE A6
Okulary przeciwsłoneczne VEITHDIA

Co warto jeszcze dodać, to zamiast wydawać 600zł na szczoteczkę Philips’a możemy kupić SOOCAS / SOOCARE X3 która kosztuje mniej więcej tyle samo co same końcówki do szczoteczki Philips (ok 150zł) 🙂

Unboxing Xiaomi SOOCAS / SOOCARE X3

Paczka przyszła szybko, bo w ciągu 2 dni.  Zestaw składa się z bardzo ładnego pudełka – dzięki czemu idealnie nada się również na prezent.
W pudełku znajdziemy:

  • szczoteczkę (bateria)
  • końcówkę do szczoteczki
  • ładowarka
  • instrukcja obsługi
  • dodatkowo luzem dołączona europejska przejściówka (w zestawie jest chińska)

Jeśli chodzi o samo wykonanie szczoteczki, to prezentuje bardzo wysoki poziom. Jest bardzo elegancka, ciężka, sprawia wrażenie solidnej (i taka jest). Instrukcja jest niestety tylko w języku chińskim więc raczej nam się nie przyda. Końcówka do szczoteczki jest oczywiście dobrze zabezpieczona oraz zapakowana próżniowo.

Użytkowanie szczoteczki Soocas / Soocare X3

Jak powiększycie sobie zdjęcie szczoteczki, zobaczycie że ma ona kilka różnych znaczków, pierwsze 4 oznaczają tryby mycia, a pod znaczkiem bluetooth widzimy stan naładowania naszej baterii (na zdjęciu poniżej lepiej to będzie widać). Bateria ładuje się w ok 16 godzin, lecz szczoteczka powinna na jednym ładowaniu wytrzymać do 25 dni.

Tryby mycia:

  1. Standardowe mycie zębów
  2. Delikatny – dla osób które mają wrażliwe zęby i dziąsła, lub noszą aparat ortodontyczny
  3. Ochrona dziąseł – dla osób które mają problem krwawiących dziąseł, zapaleniami – tryb lżejszy niż poprzedni
  4. Wybielanie – działa na najwyższych obrotach (37200 ruchów / minute) – pomaga usunąć plamy po kawie/papierosach/herbacie (na aplikacji można wybrać jeszcze tryb mycie języka, wybielanie i masaż)

Po włączeniu szczoteczki działa ona przez równe 2 minuty. Szczoteczka da nam znać co 30 sekund że czas się będzie kończył. I uwaga – jeśli to będzie Wasza pierwsza szczoteczka soniczna to mała rada – nie dawajcie dużo pasty (wielkość groszku) i nie otwieramy ani na chwilę ust podczas mycia – inaczej mycie całego lustra gwarantowane 🙂

Xiaomi Soocas / Soocare X3 – Podsumowanie

Podsumowując szczoteczka Soocas / Soocare X3 dorównuje konkurencyjnym szczoteczkom które kosztują 3-4 razy więcej. Pierwsze efekty z użytkowania tej szczoteczki widać już po pierwszych kilku dniach – zęby nabierają lepszego, bielszego koloru, są dokładniej umyte. Osobiście czuję ogromną różnicę pomiędzy szczoteczką soniczną a zwykłą, dlatego nigdy już nie wróciłbym do zwykłej szczoteczki 🙂 Końcówkę do szczoteczki powinniśmy wymieniać co ok. 90 dni – wyżej jest podany link do zestawów 2 sztuk. Jedynym minusem jest aplikacja, która albo nie działa albo jest po chińsku, natomiast nie jestem aż takim „gadżeciarzem” że muszę mieć aplikację na telefon od mojej szczoteczki do zębów 🙂

Link do szczoteczki

Szczoteczka soniczna – Recenzja Xiaomi Soocas / Soocare X3
4.7 (94.29%) 7 votes

Komentarze

Zostaw komentarz