Loading...

Robot sprzątający z Chin – Recenzja ILIFE A6

By | 2018-05-25T21:34:28+00:00 Maj 20th, 2018|Recenzje|1 komentarz

Robiąc zakupy na AliExpress lub na Gearbest, często zdarza się że kiedy kupimy jakąś rzecz lub nawet zobaczymy (np. czyjąś recenzję) nagle uświadamiamy sobie że jak mogliśmy wcześniej bez tego żyć. Z racji tego że z AliExpress i zakupami z Chin mam długo do czynienia, już dawno słyszałem o robotach sprzątających ILIFE, lub od Xiaomi, znałem dobrze ich specyfikacje natomiast nie należałem do grona szczęśliwych ich posiadaczy.

Do czasu. Ostatnio dość często pojawiały się promocje na odkurzacze serii ILIFE zarówno na GearBest jak i na AliExpress, więc również i ja nie mogłem przegapić takiej okazji 🙂 Mój wybór padł na model A6 – jeszcze do nie tak dawna najnowszy model serii ILIFE (niedawno ukazał się model A8). Swój odkurzacz zamówiłem z AliExpress z wysyłką z Hiszpanii, przez co nie musiałem płacić VATu oraz od razu dostałem europejską wtyczkę. Robota zamówiłem 10.05 a kurier zapukał do moich drzwi już 16.05 – więc bardzo szybko 🙂

Cena na AliExpress waha się między $200-250 natomiast jest darmowa wysyłka z Hiszpanii, natomiast na gearbest wysyłka jest z Chin, ale można upolować cenę nawet $190-200 (i wysyłka Priority Line która minimalizuje ryzyko zapłaty VATu)

Link do AliExpress
Link do Gearbest

Robot sprzątający ILIFE A6 – Recenzja

Sama przesyłka jest zapakowana w szary firmowy karton z logo firmy, który kryje pod sobą biały kartonik z „rączką”. Samo opakowanie bardzo ładnie się prezentuje i nadaje się nawet na prezent 🙂 Po otwarciu kartonu ukazuje się naszym oczom odkurzacz jak i pełne wyposażenie:

 • robot sprzątający ILIFE A6
 • stacja dokująca
 • pilot
 • urządzenie do wirtualnej ściany
 • baterie (2xAA do wirtualnej ściany raz 2xAAA do pilota)
 • kabel zasilający
 • zapasowa turboszczotka, 2 szczotki i filtr HEPA
 • instrukcja obsługi

ILIFE A6 – przygotowanie do odkurzania

Przed pierwszym uruchomieniem odkurzacza producent zaleca aby robot się ładował całą noc. Po tym czasie możemy już spokojnie użytkować swój odkurzacz. Ważnym jest aby przed sprzątaniem usunąć wszystkie drobne elementy (zabawki, klocki), oraz chowamy lub zabezpieczamy kable (robot potrafi je wciągnąć i się zawiesić). To samo dotyczy sznurówek, lecz tu wystarczy żeby nie wystawały chociaż z butów, bo robot nie przewróci buta tylko go omija.

Funkcje ILIFE A6

Robot sprzątający ILIFE A6 posiada wysoką moc ssania 1000 Pa (podobnie jak model A4s, reszta ma 500Pa). Robot jako jedyny z serii ILIFE jest zaopatrzony w gumową turboszczotkę – dzięki temu bardzo łatwo się ją czyści, i co ważne dla osób które posiadają zwierzaki w swoim domu – nie zaplątują się w szczotkę żadne włosy/sierść.

W robocie ILIFE A6 znajdziemy silnik drugiej generacji, który jest znacznie bardziej wydajniejszy niż inne modele – bateria 2600 mAh pozwala na ponad 2h pracy robota (do 2,5h bez użycia opcji MAX). Jest to bardzo długi czas pracy, zwłaszcza że roboty znanej marki iRobot Roomba (które kosztują 3x więcej) nie mają wydajniejszej baterii.

Robot sprzątający ILIFE A6 posiada 4 tryby sprzątania:

 • automatyczny (domyślny, po wciśnięciu start)
 • sprzątanie małego pomieszczenia (poprzez szybkie dwukrotne wciśnięcie startu)
 • odkurzanie w punkcie (wybieramy z pilota) – robot kręci się w kółko, robi tzw. spiralę
 • odkurzanie wzdłuż krawędzi, ścian (wybieramy z pilota)

Na pilocie mamy również przycisk MAX, który pozwala robotowi na pracę ze zwiększoną mocą ssania (chodzi troszeczkę głośniej)

Tak jak we wszystkich modelach serii ILIFE, również w A6 możemy zaplanować na pilocie godzinę o której robot ma „wyruszyć” ze stacji dokującej aby odkurzyć nasze mieszkanie. Osobiście korzystam z tej opcji kiedy nie ma mnie w domu lub wychodzę – wtedy na powrót mam odkurzone mieszkanie na błysk, a robot po odkurzaniu sam wraca do stacji dokującej.

Pierwsze sprzątanie i plusy robota nad zwykłym odkurzaczem

Dla podkreślenia wydajności robota ILIFE A6 zamieściłem również zdjęcia jak powyżej. Muszę dodać że taki kłębek śmieci i kurzu został zebrany podczas tylko pierwszego odkurzania robota, a mieszkanie było zamiatane 2 dni wcześniej. Pomimo tego że odkurzacze serii ILIFE nie posiadają mapowania i czasami jeżdżą jak „pijane”, to nie odkurzają wcale mniej wydajniej niż standardowy odkurzacz. Plusem robota jest fakt, że przy sprzątaniu zwykłym odkurzaczem robimy spory wiatr chodząc i odkurzając, przez co kurz podnosi się z ziemi i goni po mieszkaniu. Podczas gdy mieszkanie odkurza robot, cały kurz jest opadnięty na ziemi i po pierwszym odkurzaniu nim zauważycie że podłoga wygląda tak jakby ktoś ją umył i wypucował 🙂

Jest to mój pierwszy odkurzacz serii ILIFE i polecam go z czystym sumieniem. Robot A6 jest stosunkowo cichy (48dB) – nie przeszkadza podczas oglądania telewizji ani słuchania muzyki. Lecz ja go i tak włączam jak nie ma mnie w domu. A6-tka jest również najładniejszym robotem całej serii ILIFE – nowoczesny design i mocna czerń nokautuje nawet Roombę która jest 3x droższa. Ten model jako jeden z niewielu posiada wirtualną ścianę – przydaje się to np. kiedy nie mamy drzwi a potrzebujemy odgrodzić część mieszkania żeby robot tam nie wjeżdżał (zasięg ma 3m). Osobiście używam wirtualnej ściany w kuchni, żeby robot nie wjeżdżał tam pod meble (mają lekko powyżej 7cm przestrzeni, tak że robot wjeżdża tam bez żadnego zapasu i nie chcę żeby miał się zaciąć tam).

AliExpress Polska – Super Oferty – zapraszamy na naszą grupę na Facebook’u

Link do AliExpress
Link do Gearbest

Poniżej znajdują się filmiki z pracy odkurzacza – nagrałem kolejno odkurzanie w punkcie (spirala), odkurzanie wzdłuż ściany, normalne odkurzanie oraz powrót robota do stacji dokującej.

Robot sprzątający z Chin – Recenzja ILIFE A6
4.4 (88.57%) 7 votes

Komentarze

1 komenarz

 1. […] również: GearBest – Jak zamawiać i płacić? Robot sprzątający z Chin – Recenzja ILIFE A6 Okulary przeciwsłoneczne […]

Zostaw komentarz