Loading...

Opaska Xiaomi Mi Band 3 – Premiera

By | 2018-06-03T23:08:39+00:00 Czerwiec 3rd, 2018|Aktualności|0 komentarzy

Kilka dni temu, podczas prezentacji flagowca na 2018 rok – Xiaomi Mi 8 – o którym pisaliśmy w tym artykule „Xiaomi Mi 8 – Premiera flagowca”, firma Xiaomi zaprezentowała również nową opaskę Xiaomi Mi Band 3. Jest to trzecia wersja sportowej opaski od Xiaomi, jednych z najciekawszych oraz stosunkowo tanich opasek fitness.  Jak zauważyliśmy ostatnimi czasy, bardzo często pojawiały się promocje i kupony na opaskę Xiaomi Mi Band 2 na Gearbest, co mogło zwiastować premierę Mi Band 3 (Mi Band 2 z tego powodu powinna stanieć).

Xiaomi Mi Band 3 – Specyfikacja

Nowa opaska Mi Band będzie miała większy wyświetlacz OLED 0,78 cala (Mi Band 2 miał 0,42 cala) obsługujący gesty. Wbudowany akumulator 110 mAh ma zapewnić 20 dni nieprzerwanej pracy urządzenia. Moduł Bluetooth został również zaktualizowany do wersji 4.2 LE. Firma Xiaomi twierdzi że opaska Mi Band 3 leży na ręce lepiej niż jego starsza wersja.

Mi Band 3 będzie dostępny w 3 wersjach kolorystycznych: czarnym, niebieskim oraz czerwonym.

Podobnie jak jego poprzednie wersje, Mi Band 3 będzie posiadało pulsometr, akcelerometr, silnik wibracyjny. Ponadto opaska mierzy ilość kroków, jakość oraz długość snu, oraz posiada alarm. Dodatkowo możemy odbierać połączenia i wiadomości tekstowe. Producent chwali się że nowa opaska jest wodoszczelna i bez żadnych problemów można będzie z nią zanurkować na głębokość 50 metrów.

Potwierdziły się również doniesienia że Mi Band 3 będzie miało wbudowany moduł NFC. Co prawda nie będzie go w podstawowej wersji, a w wersji Xiaomi Mi Band 3 NFC (który będzie trochę droższy niż standardowa opaska). Moduł NFC ma pozwolić na płatności zbliżeniowe Mi Pay (opcja ta niestety nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju).

Dlatego jeśli nie zależy nam szczególnie na NFC, możemy zastanowić się nad zakupem podstawowej wersji Mi Banda 3.

Cena Xiaomi Mi Band 3

  • Xiaomi Mi Band 3: 169 juanów (ok. 100 złotych)
  • Xiaomi Mi Band 3 NFC: 199 juanów (ok. 115 złotych)

Xiaomi Mi Band 3 ma być dostępny w sprzedaży już od 5 czerwca, natomiast wersja NFC będzie dostępna dopiero od września.

Podane ceny będą obowiązywać w Chinach, w Europie w tym w Polsce ceny mogą być nieco wyższe, dlatego warto go będzie kupić na AliExpress lub na Gearbest jak tylko się pojawi.

Opaska Xiaomi Mi Band 3 – Premiera
4.6 (92%) 5 votes

Komentarze

Zostaw komentarz