Loading...

Magazyn AliExpress w Polsce

By | 2018-05-21T10:38:26+00:00 Maj 21st, 2018|Aktualności|0 komentarzy

Już niedługo zakupy z AliExpress mogą być jeszcze szybsze. Azjatycki gigant Alibaba idzie w ślady Amazona, który już posiada w Polsce kilka swoich magazynów, i planuje otworzyć w Polsce centrum logistyczne i wybudować własny magazyn który usprawni obsługę zamówień ze sklepu internetowego AliExpress.

Alibaba w Europie – AliExpress w Polsce

Tak jak Amazon posiada swoje magazyny w kilku polskich miastach, tak Alibaba planuje otwarcie w Polsce swojego centrum logistycznego. Dzięki temu zamówienia z AliExpress będą realizowane jeszcze sprawniej. Taki magazyn miałby docelowo obsługiwać takie kraje jak Polska, Czechy, Niemcy. Zakupy z Chin cieszą się ogromną popularnością która rośnie z roku na rok, ze względu na niskie ceny oraz darmową dostawę. Trzeba przyznać że Alibaba robi bardzo dobry ruch w stronę klientów z Europy, ponieważ znacznie skróci to czas wysyłki towarów z Azji.

Zobacz również:
Okulary przeciwsłoneczne damskie z AliExpress
AliExpress – Chińskie Allegro
Robot sprzątający z Chin – Recenzja ILIFE A6

Jeszcze nie zostało nic postanowione, ale mamy plany zainwestować w to centrum – powiedział prezes Worldwide Logistics Jacky Lim.

Gdzie powstanie centrum logistyczne?

Jeszcze nie ma precyzyjnych informacji gdzie takie centrum logistyczne miałoby powstać, jednak według informacji udostępnionych w sieci taki magazyn miałby powstać przy niemieckiej granicy. Wydaje się to zrozumiałe, jeśli taki magazyn miałby zaopatrywać Polskę, Niemcy i Czechy.

Z centrum logistycznego w Polsce będą najprawdopodobniej korzystać „duzi sprzedawcy”, jednak takich na AliExpress nie brakuje.

Magazyn AliExpress w Polsce – wpływ na ceny?

Wraz z otwarciem centrum logistycznego nasuwa się jedno pytanie – czy ceny będą wyższe i czy skończy się darmowa wysyłka? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, jednak nauczeni doświadczeniem wystarczy spojrzeć na sklep Gearbest – produkty wysyłane z polskiego magazynu w Słubicach są nierzadko tańsze niż z Chin. Również wysyłka jest często darmowa (jednak produkty z gearbest takie jak odkurzacze, telefony itd są z reguły droższe przez co mogą sobie pozwolić na dawmową wysyłkę).

Zapraszamy Was na naszą grupę na Facebook’u – AliExpress Polska – Super Oferty

Jak to będzie w przypadku AliExpress? Nie wiadomo, jednak możliwość zamawiania z Chin oczywiście dalej pozostanie, więc będziemy na pewno mieli wybór. A co Wy sądzicie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji

Magazyn AliExpress w Polsce
4.7 (93.33%) 3 votes

Komentarze

Zostaw komentarz