Loading...

Koniec z darmową przesyłką z AliExpress

By | 2018-05-10T14:50:44+00:00 Kwiecień 1st, 2018|Aktualności|0 komentarzy

//////Artykuł napisany na żarty na Prima Aprilis

Do tej pory zakupi z Chin z portalu AliExpress kusiły nie tylko niskimi cenami ale również darmową dostawą. Nawet za rzeczy za kilka centów nie płaciliśmy nic za dostawę. Dlaczego tak się działo? Odpowiedzialny był za to chiński rząd – rozbudowa szlaku jedwabnego 2.0 był elementem wielkiego projektu forsowanego przez rząd w Pekinie. Chodzi o alternatywę dla szlaku morskiego (który jest prawie trzykrotnie tańszy niż lądowy), jednak zdominowany całkowicie i kontrolowany przez Amerykanów. Chińczycy chcieli stworzyć własną alternatywę lądową, dlatego dopłacali oni do wysyłki naszych paczek.

Niestety ostatnio Jack Ma – założyciel spółki Alibaba do której należy AliExpress podczas ostatniej konferencji w Pekinie (która odbyła się 29.03)  zapowiedział zmiany na jego platformie które są niezależne od niego (a spowodowane są zmianami które chce dokonać rząd). Nie zdradził zbyt wielu szczegółów, natomiast oświadczył, że od czerwca bieżącego roku za paczkę z Chin będzie trzeba już zapłacić. Wynika to z tego, że chiński rząd albo zauważył że ich portfel staje się coraz szczuplejszy, albo planują jakieś zmiany.

Zobacz również:
Chińskie Allegro
Jak kupować na Gearbest
Gearbest zwrot towaru

Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztowała przesyłka do Polski, natomiast mówi się że przesyłki do Europy będą kosztowały w zależności od gabarytu i będzie to kwota rzędu od 15zł do nawet 100zł. Czy to koniec z drobnymi zakupami na AliExpress? Do końca kwietnia ma zostać podany dokładny koszt przesyłek. Z całą pewnością założycielowi Jack Ma zależy aby ona była najtańsza ponieważ liczba zamówień drastycznie spadnie, jednak wydaje się że niewiele może zdziałać.

Czy sądzicie że to „strzał w kolano” czy może AliExpress urosło do takich rozmiarów że może pozwolić sobie na taki krok? Czy to nasze ostatnie 2 miesiące na zrobienie zapasów i dużych zakupów z Chin? Piszcie w komentarzu 🙂

//////Artykuł napisany na żarty na Prima Aprilis

Koniec z darmową przesyłką z AliExpress
3.9 (77.14%) 7 votes

Komentarze

Zostaw komentarz