Loading...

Jak założyć konto na AliExpress?

By | 2018-05-10T15:31:52+00:00 Sierpień 22nd, 2017|Poradniki|0 komentarzy

Jak założyć konto na AliExpress?

AliExpress to obecnie największa platforma handlowa na świecie. Chiński portal zachęca nas przede wszystkim ogromnym wyborem produktów, niskimi cenami oraz darmową dostawą do Polski! Jeśli teraz myślicie, że skoro to chińska platforma i sobie nie poradzicie, to nic bardziej mylnego. Dla osób znających chociaż podstawowy język angielski, poruszanie się po stronie nie sprawi najmniejszego problemu, a dla osób które go nie znają serwis posiada również spolszczoną wersję (tłumaczenie jest niestety za pomocą translatora i niektóre tłumaczenia są błędne lub kuriozalne, to intuicyjnie można się domyślić).

Jak założyć konto na AliExpress i cieszyć się z wygodnych, bezpiecznych i tanich zakupów? W zasadzie wystarczy komputer z dostępem do internetu. Samo założenie konta trwa bowiem zaledwie kilka chwil. Rejestracja w serwisie jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Nie nastręcza problemów ani początkującym użytkownikom internetu, ani też osobom, które nie znają języków obcych.

Jedyną rzeczą którą trzeba mieć żeby dokonać zakupu na AliExpress to swoje własne konto (i oczywiście pieniądze 🙂 ) W tym poradniku pokażemy Wam jak możecie założyć konto na AliExpress w ciągu kilku chwil za pomocą 2 różnych sposobów.

Sposoby zakładania konta na AliExpress

Konto na AliExpress można założyć, wykorzystując zarówno pocztę elektroniczną, jak i konto na portalu społecznościowym. W pierwszym przypadku należy podać swój adres mailowy i wypełnić krótki formularz. Natomiast dla tych, którzy chętnie korzystają z Facebooka, twórcy serwisu przygotowali drugą opcję – błyskawiczną rejestrację poprzez ten popularny portal społecznościowy. Obydwa wymienione wyżej sposoby zakładania konta na AliExpress dokładnie opisaliśmy, wyjaśniając przy okazji obcojęzyczne zwroty. Dodatkowo zamieszczony w tekście materiał ilustracyjny wyjaśni ewentualne wątpliwości.

1. Zakładanie konta za pomocą konta e-mail

Skrzynka mailowa służy nam dzisiaj nie tylko do prowadzenia elektronicznej korespondencji. Adres e-mail podajemy często w trakcie rejestracji na różnego typu portalach. Nie inaczej jest w przypadku AliExpress. Aby skorzystać z tego sposobu, po wejściu na stronę serwisu należy wybrać opcję zakładania konta przez e-mail. Następnie trzeba zapoznać się z zamieszczonym tam formularzem i go wypełnić.

Po wejściu na główną stronę AliExpress klikamy kursorem na jeden z dwóch przycisków (nie ma znaczenia w który)

Jak założyć konto na AliExpress

Następnie ukaże się nam formularz, który musimy uzupełnić:

 • Email address: Nasz adres mailowy, który później posłuży nam do logowania na portalu
 • Name (First name / Last name): Imię i nazwisko
 • Create password: Stwórz hasło. Powinno się składać od 6-20 znaków (same litery i cyfry, bez znaków specjalnych i polskich znaków)
 • Confirm your password: Przepisujemy jeszcze raz nasze hasło
 • Enter the code below: Przepisujemy kod który znajduje się poniżej. Jeśli jest nieczytelny lub się nie załadował, możemy kliknąć „Refresh the code”

Na sam koniec upewniamy się że mamy zaznaczone „I agree to the AliExpress.com Free Membership Agreement” i klikamy Create Your Account

Jeśli wszystko poszło pomyślnie, powinno nam się ukazać takie okno:

konto na AliExpressOd teraz nasze konto na AliExpress jest już aktywne i możemy w pełni korzystać z AliExpress! 🙂

Jeżeli chcemy założyć konto na AliExpress za pomocą e-maila, warto pamiętać o tym, aby:

 • poprawnie wypełnić wszystkie wymagane pola,
 • podać swój aktualny adres mailowy,
 • nie używać polskich znaków diakrytycznych, czyli np. ś, ż, podczas uzupełniania formularza.

W przypadku gdy dysponujemy kilkoma kontami pocztowymi, najlepiej podać to, z którego korzystamy najczęściej. Jego adres posłuży bowiem nie tylko do późniejszego logowania. Skrzynka mailowa będzie w przyszłości ważnym narzędziem komunikacji. Na podany adres będzie trafiać elektroniczna korespondencja od AliExpress.

Zobacz również:
Chińskie Allegro
Jak kupować na Gearbest
Gearbest zwrot towaru

2. Zakładanie konta za pomocą Facebook’a

Jak założyć konto na AliExpress w najprostszy, a zarazem najmniej czasochłonny sposób? Wystarczy mieć aktywne konto na Facebooku. To idealne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy na co dzień chętnie korzystają z mediów społecznościowych. Błyskawiczną rejestrację docenią również ci, którzy nie chcą tracić czasu na wypełnianie formularzy.

Zakładanie konta przez Facebooka jest bardzo łatwe i w praktyce ogranicza się do zaledwie paru kliknięć. Nie trzeba wpisywać żadnych danych ani też zastanawiać się nad ich poprawnością. Wystarczy wejść na stronę AliExpress i odnaleźć ikonkę Facebooka w jej prawym górnym rogu. W ten sposób połączysz logowanie do obydwu wymienionych serwisów. Na tym etapie możesz również założyć nowe konto na popularnym portalu społecznościowym. Natomiast sama rejestracja:

 • umożliwia szybki dostęp do bezpiecznych i wygodnych zakupów,
 • pozwala stać się jednym z użytkowników cenionego serwisu,
 • daje okazję do dzielenia się ze znajomymi radością z udanych zakupów.

Drugi sposób na założenie konta na AliExpress jest z pewnością o wiele prostszy (chociaż poprzedni też nie jest skomplikowany) jak i dużo szybszy. W prawym górnym rogu wybieramy ikonę Facebook’a

założyć konto przez facebook

Po kliknięciu ukaże nam się nowe okno dialogowe (jeśli nie jesteśmy zalogowani na Facebook’u musimy się jeszcze zalogować)

zakładanie konta na AliExpress

Klikamy Kontynuuj jako (Twoje imię). Następnie wracamy na stronę AliExpress i podajemy jeszcze adres e-mail, imię i nazwisko, tworzymy hasło i klikamy „Create My Account”. Od tego czasu logujemy się na AliExpress tylko za pomocą jednego kliknięcia 🙂 Teraz możecie zacząć robić zakupy!

Jak założyć konto na AliExpress?
4.9 (98.67%) 15 votes

Komentarze

Zostaw komentarz