Loading...

AliExpress – Chińskie Allegro

By | 2018-03-14T16:47:42+00:00 Marzec 14th, 2018|Aktualności|0 komentarzy

chinskie allegro

Zakupy z Chin z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc stają się co raz bardziej popularne. Chińskie serwisy jak AliExpress (ale też Gearbest, Banggood, dhgate) kuszą nas przede wszystkim niskimi cenami oraz darmową dostawą do Polski zamówionych produktów. Całkiem niedawno patrzyliśmy na ilość pobrań aplikacji AliExpress, gdzie było to ok. 50 milionów, natomiast dzisiaj już jest to wyższy próg na poziomie 100-500 milionów (w Polsce co miesiąc z aplikacji AliExpress korzysta około 1,5 miliona Polaków). Nie bez powodów, na platformę AliExpress, mówi się co raz częściej „chińskie Allegro„, lub „chiński Amazon”.

Zakupy z Chin na AliExpress

Robienie zakupów na chińskim Allegro jest niezwykle proste i intuicyjne. Nie będziemy tutaj jeszcze raz tego opisywali, natomiast jeśli chcesz się dowiedzieć jak założyć konto na aliexpress lub jak kupować i zamawiać na aliexpress to zapraszamy do naszych poradników.

Nie tak dawno ukazał się artykuł w chińskiej prasie, a dokładniej w „Renmin Ribao”, jednym z największych dzienników w Chinach, na temat polaków robiących zakupy w chinach a dokładniej na AliExpress. Jako przykład podają przykłady polskich internautów robiących zakupy na AliExpress. Części samochodowe, kremy do usuwania blizn, odzież, ozdoby świąteczne, akcesoria kuchenne, zabawki są nawet o 50% tańsze niż w polskich sklepach on-line.

aliexpress - chińskie allegro

aliexpress – chińskie allegro

AliExpress czyli chińskie Allegro

AliExpress to platforma internetowa, która została uruchomiona w kwietniu 2010 roku. Chińskie Allegro przyciąga co roku ponad 100 milionów konsumentów z całego świata. Jest również trzecią, co do wielkości, platformą e-commerce w Polsce. Według badań przeprowadzonych przez PBI/Gemius, już 5 milionów Polaków robi co miesiąc zakupy z Chin na AliExpress (w 2016 roku było to ok. 3 miliony). Wynika z tego, że liczba polskich użytkowników AliExpress zwiększa się 66% rocznie.

AliExpress dostrzega potencjał polskiego rynku e-commerce, który według analiz jest wart nawet 60 mld zł. Z tego powodu, aby ułatwić Polakom zakupy na chińskim Allegro, platforma dodała PayU jako kolejnego operatora płatności (dobrze znane choćby z Allegro). Z tego samego powodu, już od 2015 roku za zakupy z chin można płacić również poprzez Przelewy24.

Co nas przekonuje do tego aby robić zakupy z Chin? Przede wszystkim jest to cena. Firmy które mają po kilka(dziesiąt) tysięcy zamówień danego produktu na AliExpress mogą sobie pozwolić na taki model biznesowy, aby rywalizować z innymi ceną. Działa tutaj efekt skali, ponieważ zakupy w Chinach robi cały świat.

Zapraszamy Was na naszą grupę na Facebook’u – AliExpress Polska – Super Oferty – gdzie znajdziecie recenzje innych użytkowników, masę kuponów oraz najciekawsze oferty z AliExpress 🙂

źródło: people.com

AliExpress – Chińskie Allegro
4.7 (94.12%) 17 votes

Komentarze

Zostaw komentarz